2005 yılında kurulan ENKA Hidrolik Pnomatik Makina Sanayi, çeşitli iş makinalarına yönelik hidrolik liftler ve iş makinaları ekipmanları üretimiyle sektörde tanınmaya başladı.
Kuruluşundan beri yılmadan çalışan ARGE ekibiyle, teknolojinin tüm bilimsel verilerini değerlendiren firmamız; yenilikçi yaklaşımlar›yla, müşteri isteklerine paralel uygulamalarıyla ürünlerinin kalitesini kanıtlamıştır. Bu gayretli çalışmaları Enka ürünlerini kısa sürede yurtiçi ve yurtdışında aranılan bir marka haline getirmiştir.
Halen römork liftleri, çöp arabası liftleri, traktör lifleri, loder lifleri, tomruk lifleri gibi çeşitli tarım ve iş makinaları liftleri yanında hidrolik hortum rakorları da üretmektedir.
Türkiye geneli yaygın bir satış ağına sahip olan ENKA HİDROLİK, ortadoğu ülkelerine de açılarak ülke ekonomisine katkıda bulunabilmenin gururunu yaşamaktadır.
Yakın bir zamanda ise teleskopik araç liftleri üretimine başlayacak olan firmamız, diğer özel amaçlı iş makinaları ekipmanlarını da kullanıma sürecektir.
Ürün kalite, iş güvenliği, iş sağlığı gibi belgelere sahip olan Enka, önce müşteri memnuniyeti prensiplerinden ayrılmadan kaliteli ve garantili üretimini sürdürecektir.

Mehmet Akif TEMEL
Makina Mühendisi